تغییر مالکیت و تغییرات در نوع خدمات وبسایت مشاهده اطلاعیه

بزودی info@p30script.com تایم کاری : شنبه تا چهارشنبه رشت، تختی

چگونه از محتوای سایت خود در مقابل کپی شدن محافظت نماییم؟

یکی از دغدغه های مدیران وب سایت ها و تولیدکنندگان محتوا جلوگیری از کپی غیر قانونی محتوای تولید شده است. عموما عکس ، ویدیو و یا اسلاید چون امکان نشانه گذاری دارند کمتر مورد سرقت قرار می گیرند ولی اکثر محتوای وب را محتوای متنی تشکیل می دهد. اگر کپی برداری برای مقاصد تجاری باشد قطعا برای بهره برداری مالی به طور مثال فروش پکیج های آموزشی استفاده می شوند اما اگر کپی برداری به دور از مقاصد تجاری باشد برای مواردی همچون محتوای سایت ، بلاگ و … استفاده می شوند.

جالب است بدانید در اکثر جوامع قوانینی برای کپی برداری غیر تجاری در نظر گرفته شده است اما بهترین بازدارنده رشد فرهنگ و اخلاق در یک جامعغه است.

محتوای شما دارایی شما می باشد:

گاها محتوایی که در سطح اینترنت نشر داده می شود حاصل تجربیات آزمایش ها و آزمون و خطا های بسیار است لذا همچون دنیای واقعی می بایست از این محتوا و سرمایه نگهداری نمود. افزونه های متفاوتی وجود دارند که با استفاده از آن فقط با چند کلیک ساده، می توانید از محتوای خود محافظت نمایید. در ادامه قصد داریم “افزونه قفل مطالب وردپرس با Smart Content Protection” را خدمتتان معرفی نماییم.

 

افزونه Smart Content Protection

 

افزونه WP-Smart-Content-Protection یکی از افزونه‌های ساده است که از مطالب و عکس‌های سایت وردپرسی شما محافظت می‌کند و اجازه کپی شدن مطالب را به کاربران دیگر نمی‌دهد. این افزونه جدید با بیش از ۲۰ کاربر‌فعال توانسته امتیاز ۵ از ۵ را به خود اختصاص دهد.به کمک این افزونه وردپرس می‌توانید نسبت به موارد زیر اقدام نمایید:

 1. محافظت از محتوای سایت
 2. جلوگیری از کپی مطالبوردپرس
 3. کمک به بهینه‌سازی سایت
 4. و…

 

امکانات افزونه WP-Smart-Content-Protection

 • غیر‌فعال سازی کلید‌های میانبر مانند ctrl+c، ctrl+v و ….
 • امکان غیرفعال کردن راست کلیک
 • اجازه کپی، پست و کات کردن مطالب را نمی‌دهد.
 • و …

 

نصب و راه‌اندازی افزونه قفل مطالب وردپرس با WP-Smart-Content-Protection

برای جلوگیری از سرقت مطالب وردپرس مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا نیاز است افزونه WP-Smart-Content-Protection را از انتهای همین صفحه دانلود کنید.
 • سپس از بخش افزونه‌ها> افزودن، افزونه مربوطه را نصب و فعال کنید.
 • پس از فعال‌سازی گزینه جدیدی تحت‌ عنوان WP Smart Content Protection به پیشخوان وردپرسی شما اضافه شده است.

 

 

همانطور که مشاهده می‌کنید این افزونه تنظیمات آسانی دارد که در ادامه خواهیم گفت.

 

Disable Settings

با فعال کردن هر یک از گزینه‌های زیر امکان کپی کردن مطالب سایت از کاربران گرفته می‌شود.

 

 

پس از انتخاب گزینه‌ها تنها کافی است بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات سیو شود. سپس وقتی وارد سایت شوید مشاهده می‌کنید که هیچ کدام از کلید‌های میانبر، کلیک راست، کپی و پست و cut کردن فعال نمی‌باشد و کاربران نمی‌توانند مطالب سایت وردپرسی شما را کپی کنند.

مژدهی

131 مطلب منتشر شده

کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) که 4 سال است در زمینه ترجمه انواع متون تخصصی، انجام پروژه و پایان نامه و همچنین نگارش مقالات داخلی و خارجی در حوزه IT ، مهندسی کامپیوتر و مدیریت فعالیت دارم. با توجه به علاقه ای که به بحث سئو و بهینه سایت داشتم حدود 2 سال است که به صورت جدی بر روی مقالات این گرایش متمرکز شده ام/

درباره این مطلب نظر دهید !