تغییر مالکیت و تغییرات در نوع خدمات وبسایت مشاهده اطلاعیه

بزودی info@p30script.com تایم کاری : شنبه تا چهارشنبه رشت، تختی

کپتچا (captcha) و دانستنی های مهم در خصوص آن:

کد کپتچا که امروزه با نام کد امنیتی نیز شناخته می شود به عنوان یک دیوار در مقابل ورود آی پی های اسپم قرار می گیرد. شاید ایمنی مهم ترین جنبه در یک سایت باشد، زیرا عدم ایمنی می تواند به از دست رفتن اطلاعات، از کار افتادن موقت سایت، لود کند صفحات و کاهش حجم ترافیک روزانه بر روی سایت شود. در این مقاله تیم پی سی اسکریپت تلاش دارد تا در خصوص کد کپتچا و مزایای آن برای وب سایت صحبت نماید.

شاید مهمترین عامل افزایش ایمنی پس از تهیه و خرید SSL برای سایت، عدم ایمنی ها که معمولا توجه زیادی به آن نمی شود، اسپم ها هستند که صاحبان سایت می توانند با انجام اقداماتی کاملا مانع از ورود اسپم شوند.

 

چرا باید از ورود اسپم جلوگیری کرد؟

اسپم خطری است که هم ایمنی و هم بهره وری و سودمندی هر تجارت آنلاین را در معرض خطر قرار می دهد. بسیاری از وب سایت ها به دلیل به تولید محتوا به طور مرتب، بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خود جذب می کنند. اما اگر سایت تان از نظرات اسپم کنترل نشده یا محتوای بی کیفیت پر شده باشد، حجم ترافیک روی سایت تان بسیار کم می شود و بر رتبه بندی سایت در موتور جستجو نیز تأثیر نامطلوب می گذارد. حتی ممکن است به دلیل حجم زیاد اسپم بر روی سایت، از فهرست موتور جستجو خارج شوید.

اسپم ها همچنین به شکل ایمیل های اتومات نیز می باشند که به عنوان مخاطب به سایت شما راه می یابند. مدیران سایت ها باید ساعتهای زیادی را صرف حذف کردن ایمیل های اسپم از صندوق دریافت خود بکنند، که این سودمندی سایت و پاسخدهی به خدمات مشتری را کاهش می دهد.

 

کد امنیتی کپتچا چیست؟

کپتچا (سوال امنیتی) در واقع اسکریپتی است که بر روی سایت نصب می شود و تصویری از کاراکترهای رندوم یا تصادفی مانند (حروف، اعداد یا نمادها) را نشان می دهد که بازدیدکنندگان باید در یک باکس جدا آنها را وارد کنند تا بتوانند وارد سایت شوند. بنابراین کپتچا راهی مؤثر برای جلوگیری از پست اسپم های اتومات است و از این طریق مطمئن خواهید بود که هر کس که به شما از سایتتان ایمیل می دهد یا در سایت مطلب ارسال میکند، انسان است نه اسپم بوت (روبات اسپمر).

 

نحوه استفاده از کپتچا

برای استفاده از کپتچا پس از ساخت سایت باید کد آن را در برنامه سایت وارد نمایید و یا در صورتی که از برنامه هایی مانند وردپرس یا جوملا استفاده میکنید افزونه آنرا از منابع معتبر تهیه و نصب نمایید. این کار باعث می شود که هر زمان که فرم در صفحه سایت لود می شود، یک کاراکتر به صورت رندوم روی آن ظاهر شود که کاربر بدون درست وارد کردن آن در باکس مخصوص قادر به گرفتن اطلاعات نخواهد بود.

کدهای کپتچا را می توان در زبانهای برنامه نویسی مختلف مانند PHP ,ASP و NET ساخت و آن را بر روی هر وب سایتی به کار برد. به همین دلیل کپتچا به ابزاری سودمند در جلوگیری از ورود اسپم تبدیل شده است.

مژدهی

131 مطلب منتشر شده

کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) که 4 سال است در زمینه ترجمه انواع متون تخصصی، انجام پروژه و پایان نامه و همچنین نگارش مقالات داخلی و خارجی در حوزه IT ، مهندسی کامپیوتر و مدیریت فعالیت دارم. با توجه به علاقه ای که به بحث سئو و بهینه سایت داشتم حدود 2 سال است که به صورت جدی بر روی مقالات این گرایش متمرکز شده ام/

درباره این مطلب نظر دهید !
قالب فروش فایل

مطالب زیرا حتما بخوانید ...