تغییر مالکیت و تغییرات در نوع خدمات وبسایت مشاهده اطلاعیه

بزودی info@p30script.com تایم کاری : شنبه تا چهارشنبه رشت، تختی

سئو و لینک سازی – بخش 5

لینک سازی یکی از تکنیک های مهم گوگل جهت اعتبار سنجی یک وب سایت است. قطعا مطلع هستید که برای گوگل کیفیت لینک هایی که وارد سایت شما می شوند و تعداد آنان مهم است. در این نوشته قصد داریم تکنیک های ایجاد لینک های داخلی و خارجی ارزشمند را شرح دهیم.

توضیح انواع لینک ها :

در بحث لینک سازی با مفاهیمی چون لینک های 404، Spam Score، Link Juice، Anchor Text، صفحه لندینگ و … رو به رو خواهید شد که در زیر مختصرا هر مورد توضیح داده شده است:

 

 • لینک های 404 : اگر لینکی که شما قصد فراخوانی آن را دارید در سرور پیدا نشود با خطای 404 رو به رو می شوید.
 • Spam Score : یک دامنه ممکن است گاها به دلیل ارائه محتوای فیشینگ، سایت های اسپم و مواردی از این قبیل نمره منفی از گوگل دریافت کند.
 • Link Juice : میزان ارزش منتقل شده توسط یک لینک از سات A به سایت B گفته می شود.
 • Anchor Text : در واقع کلماتی در متن نوشته شما هستند که کاربر قادر خواهد بود بر روی آن کلیلک نموده و به سایت یا صفحه دیگر منتقل شود.
 • صفحه لندینگ : که عموما در بحث بازاریابی نیز مطرح می شود به این شکل عمل می کند که چنانچه کاربر بر روی آن کلیک نماید وارد آن شده و مثلا کوپن تخفیفی به او اهدا می شود. در نظر داشته باشید اگر این مورد با ایمیل مارکتینگ تجمیع شود تا چه اندازه ای می تواند مفید باشد.

 

در تصویر زیر میزان تاثیر و ارزش لینک های خارجی و داخلی نمایش داده شده است :

 

لینک سازی داخلی:

لینکهای داخلی بسیار مفید می باشند. تاثیر لینک های داخلی که مطالب مرتبط سایت شما را بهم متصل می نمایند در اولین رتبه جهت اعتبار سنجی یک مطلب قرار دارد. به عبارت دیگر ارزش لینک های داخلی بیشتر از لینکهایی است که کاربر با آن از سایت دیگر وارد سایت شما شده است.

کدام لینک های داخلی اثر بخشی بیشتر دارد؟

تاثیر لینکهای داخلی به ترتیب به صورت زیر اولویت بندی می شود:

 1. لینک های موجود در هدرها و تگ ها
 2. لینک های موجود در متن
 3. لینکهای موجود در فوتر

 

نکته : توجه نمایید گوگل با الگوریتم پنگوئن خود به صورت دوره ای ، لینک های داخلی یک سایت را بررسی می نماید و چنانچه لینکی با ارور404 رو به رو شود به شدت توسط گوگل نمره منفی دریافت می کند. پیشنهاد می شود برای ان مورد از افزونه هایی استفاده نمایید تا پیج های 404 سایت شما را به صفحه دیگر و یا صفحه اصلی سایت ریدایرکت نماید.

 

لینک سازی خارجی :

بر همگان آشکار است که جذب کاربر همواره نشان دهنده مقبولیت یک وب سایت است. راه کارهای فراوانی در این عرصه جهت جذب بازدید کننده وجود دارد اما در زمینه لینک سازی خارجی نکاتی وروش هایی وجود دارد که می توانید از آن استفاده کنید:

 • افراد مهم و مشهور را دنبال نمایید .
 • در سایتهای پر طرفدار یا در شبکه های اجتماعی لینک سایت خود را قرار دهید .
 • در وبلاگ های تخصصی کانت قرار داده و یا لینک سایت را درج نمایید.
 • در سایت های اینترنتی و یا شبکه های مجازی لندینگ پیج قرار دهید.

با تمام توضیحات بالا سوال این است، چه موقع می بایست از این روش ها استفاده نمود؟

 

بررسی کسب و کارهای و سایت های موفق نشان می دهد که در 2 ماه آغاز فعالیت تکیه بر لینک سازی داخلی و قوی کفایت می کند. پس از آن به مدت 4 ماه تخمین زده می شود که کامنت مارکتینگ از طریق شبکه های اجتماعی و سایر وبلاگ ها می تواند تاثیر مثبتی داشته باشد. در نهایت از ماه 8 تبلیغات تاثیر به سزایی در جذب مشتری خواهد داشت.

مژدهی

131 مطلب منتشر شده

کارشناس ارشد مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) که 4 سال است در زمینه ترجمه انواع متون تخصصی، انجام پروژه و پایان نامه و همچنین نگارش مقالات داخلی و خارجی در حوزه IT ، مهندسی کامپیوتر و مدیریت فعالیت دارم. با توجه به علاقه ای که به بحث سئو و بهینه سایت داشتم حدود 2 سال است که به صورت جدی بر روی مقالات این گرایش متمرکز شده ام/

درباره این مطلب نظر دهید !